بازاریابی پیامکی چیست و چه تأثیری بر فروش دارد؟

امروزه بزرگترین برندهای دنیا نیز برای جذب مشتری و حفظ مخاطبین خود، روی به استفاده از روش های تبلیغاتی مختلف می آورند. بازاریابی پیامکی نیز به عنوان یکی از شیوه های موثر برای انجام تبلیغات و برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان شناخته می شود. نحوه عملکرد بازاریابی پیامکی به گونه ای است که شما می توانید هزاران مخاطب را در عرض چند ثانیه از محصولات خود آگاه نمایید.

بازاریابی پیامکی

مزایای گسترده ای که در استفاده از بازاریابی پیامکی وجود دارد موجب شده که امروز بزرگترین شرکت ها، نهادها و برندهای دنیا با استفاده از این روش بخش عمده ‌ای از تبلیغات خود را انجام دهند. اگر مشغول به ارائه محصولات و خدمات خود به مشتریان هستید و انواع راه های مارکتینگ را امتحان کرده اید، توصیه ما به شما استفاده از بازاریابی پیامکی خواهد بود.

در کنار انواع روش های تبلیغاتی مانند تبلیغات در فضای مجازی، تبلیغات در تلویزیون و رسانه ‌های دیگر و تبلیغات شهری می توانید با پیام کوتاه در بازاریابی خود نقش مهمی ایفا کنید. چنانچه از سامانه ای قدرتمند جهت ارسال پیامک استفاده کنید می توانید مزایای گسترده‌ ای از این روش تبلیغاتی در اختیار داشته باشید. با ما همراه باشید تا در مجموعه مرکز پیامکی اطلاعات کافی به شما در این روش تبلیغات ارائه دهیم.

منظور از بازاریابی پیامکی چیست؟

برای تعریف کلی بازاریابی پیامکی می توان بیان کرد که به هرگونه پیامی که برای معرفی محصولات و خدمات شرکت، برند و نهادهای مختلف به مشتریان ارسال می شود بازاریابی پیامکی می گویند.

این روش بازاریابی به شما این امکان را می دهد که بتوانید حجم انبوهی از افراد و مخاطبان خود را در سریع‌ترین زمان از محصولات خود آگاه کنید. امروزه روش های مختلفی برای انجام تبلیغات فوری وجود دارد. با این حال با توجه به ارسال هم‌زمان حجم زیادی از پیام های کوتاه به افراد می ‌توانید از مؤثرترین روش بازاریابی استفاده نمایید.

به مانند سایر روش های تبلیغاتی و استفاده از دیگر رسانه ها، بازدهی این روش تبلیغاتی بسیار بالا و قابل توجه بوده و امروز طیف گسترده ‌ای از افراد فعال در زمینه کسب و کار، روی به استفاده از این روش آورده اند. با این حال توجه داشته باشید که استفاده از این روش بازاریابی به هیچ عنوان نباید بدون برنامه ریزی و هدف گذاری انجام شود. شما باید با هدف قرار دادن مخاطبان و مشتریان خود و با طراحی یک استراتژی ایده آل بتوانید انبوهی از پیامک ها را با دقت کافی ارسال نمایید.

بهترین استراتژی برای بازاریابی پیامکی

با توجه به اینکه در روش بازاریابی پیامکی شما می توانید مدیریت کافی بر نحوه ارسال پیامک ها داشته باشید می توانید از دو روش معمول استفاده نمایید. پنل پیامکی که در اختیار شما قرار داده می شود این امکان را به شما می دهد که بتوانید تبلیغات انبوه با پیامک را انجام دهید.

2

استفاده از این روش به گونه ای است که شما باید پیامک تبلیغاتی محصولات و خدمات خود را با ارسال به بازار هدف و بدون اطمینان از دریافت کنندگان، از این روش تبلیغات استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از این روش ممکن است این نتیجه را در پی داشته باشد که برخی از دریافت کنندگان علاقه ‌ای به محصول یا خدمات شما نداشته باشند.

نوع دیگری از استراتژی های موجود در بازاریابی پیامکی به بازاریابی اجازه با پیامک شهرت یافته است. در این روش شما به کسانی پیامک خود را ارسال می کنید که با عضویت در خبرنامه پیامکی شما، منتظر دریافت پیامک های ارسال شده توسط شما هستند.

توصیه ما در مجموعه مرکز پیامکی این است که با تلفیقی از دو روش اقدام به استفاده از این روش بازاریابی نمایید. شما می توانید با ترکیب کردن دو روش اشتراکی و تبلیغات انبوه، بازدهی بهتری از این روش تبلیغاتی برای خود داشته باشید.

مزایای استفاده از بازاریابی پیامکی

با وجود این که بسیاری از افراد معتقدند که با پیشرفت در زمینه ساخت تلفن ‌های هوشمند و گسترش شبکه‌ های اجتماعی، امروزه بازاریابی پیامکی نمی تواند روشی موثر باشد، ولی در عمل نتیجه به گونه ای دیگر رقم خواهد خورد. بسیاری از کاربران کماکان استفاده از این روش را به عنوان مهم‌ترین روش در بازاریابی می‌دانند. هم اکنون پیامک به عنوان بخش مهمی در روش های موجود در بازاریابی به شمار می رود.

این نکته را فراموش نکنید که پیام تبلیغاتی ارسال شده توسط شما مستقیماً به تلفن همراه جامعه مخاطب خواهد رسید. فرد بدون نیاز به اینترنت و دسترسی به شرایط خاص، با دریافت پیامک می تواند آن را خوانده و در صورت نیاز به آن پاسخ دهد. در واقع همین مزیت به عنوان برتری این روش نسبت به سایر روش های تبلیغاتی به شمار می رود.

در کنار این، استفاده از بازاریابی پیامکی مزایای گسترده دیگری برای شما خواهد داشت. از جمله این مزایا می ‌توان به بهره مندی از پنل پیامکی ساده اشاره کرد. طراحی پنل های پیامکی به گونه ‌ای است که شما به راحتی می توانید با قرار دادن پیامک و انجام تنظیمات مختلف اقدام به ارسال آن در مدت زمان معین نمایید.

3

از دیگر مزایای استفاده از بازاریابی پیامکی می توان به سرعت بالای ارسال پیامک اشاره کرد. در کنار ارسال پیامک شما می توانید پیامک های دریافتی از مشتریان و مخاطبان را نیز با سرعت بالا در اختیار داشته باشید. نسبت به سایر روش های تبلیغات استفاده از این روش بازاریابی با هزینه کم و پرداخت هزینه ای معقولانه جهت ارسال انواع تبلیغات در دسترس شما قرار دارد.

عدم نیاز به گوشی ‌های هوشمند و دسترسی کاربران به اینترنت، از دیگر مزایای استفاده از این روش محسوب می شود. علاوه بر این شما می توانید با انجام تنظیمات و امکان شخصی سازی پیامک برای مخاطبان خود، از این خدمات نیز بهره مند شوید.

توجه داشته باشید که استفاده از بازاریابی پیامکی به شما قابلیت پیگیری داده و می توانید بازخورد مخاطب را تجزیه و تحلیل نمایید.

مراحل انجام بازاریابی پیامکی موفق

به مانند سایر روش های تبلیغات، استفاده از بازاریابی پیامکی نیز نیازمند به استفاده از روش ها و اصول خاص خود خواهد بود. در این روش بازاریابی شما تنها نباید به نوشتن یک متن و ارسال آن به حجم انبوهی از مخاطبان بسنده نمایید. نکات مختلفی که در استفاده از بازاریابی با استفاده از پیامک وجود دارد در عین سادگی می توانند بسیار کلیدی و مهم بوده و رعایت کردن آن ها توسط شما می تواند نتیجه مطلوب و دلخواه برای شما در پی داشته باشد.

رعایت این نکات موجب جلوگیری از اتلاف هزینه و انرژی شما خواهد شد. با ما در مرکز پیامکی همراه باشید تا مراحل انجام بازاریابی پیامکی را برای شما بیان کنیم.

4

مرحله اول: تعیین مخاطبان هدف

نخستین مرحله در انجام این روش بازاریابی این است با خود فکر کنید که پیامک های ارسال شده توسط شما به دست چه کسانی خواهد رسید.

این مهم است که شما بدانید تبلیغات ارسال شده توسط شما به کدام گروه از مخاطبان خواهند رسید. چنانچه شما مشغول به کسب و کار و تجارت در حوزه فروش لوازم آرایشی هستید، واضح است که شما باید پیامک های ارسالی خود را برای مخاطبان خانم ارسال نمایید. تصور کنید که شما این نکته را در نظر نگرفته و پیامک های خود را به گروهی از مردم که از آن ها شناخت کافی ندارید ارسال کنید. این عمل علاوه بر اینکه هیچ سودی برای شما ندارد موجب هدر رفت هزینه های پرداختی توسط شما خواهد شد.

مرحله دوم: اجازه بگیرید

بهترین کار در استفاده از بازاریابی پیامکی مانند بازاریابی ایمیلی، کسب اجازه از مخاطب و مشتری جهت ارسال پیامک خواهد بود. چنانچه شما یک فروشگاه اینترنتی دارید می توانید هنگام ثبت نام از کاربران و مخاطبان خود گزینه ای را جهت دریافت پیامک قرار دهید. مخاطب با استفاده از این گزینه به شما اعلام می‌کنند که علاقه ای به دریافت پیامک های ارسالی توسط شما خواهد داشت یا خیر. این نکته را فراموش نکنید که پیامک های ارسال شده توسط شما می تواند در برگیرنده تخفیفات، ارائه محصولات جدید و زمان جشنواره ها باشد.

مرحله سوم: نوشتن متن جذاب

درج کردن متن خسته کننده و تکراری موجب می شود که کاربران بدون خواندن کامل متن، از آن چشم پوشی کنند. چنانچه قصد رونق کسب و کار خود و استفاده از بازاریابی پیامکی را دارید سعی کنید با ارائه متن جذاب و گیرا مخاطب را مشتاق به خواندن ادامه پیامک نمایید. سعی کنید با مختصر نویسی و مفید نویسی تمام شرایط و نیازهای خود را در ارسال پیامک در نظر بگیرید. می توانید در متن پیام ارسال شده توسط خود از مخاطب بخواهید که با دعوت به وب سایت شما از محصولات و خدمات شما دیدن نماید.

مرحله چهارم: انتخاب زمان مناسب ارسال پیامک

به هیچ عنوان پیامک های خود را بدون برنامه ریزی و به صورت پی در پی به مخاطبان ارسال نکنید. این عمل نه تنها موجب افزایش بازدید کننده نمی شود بلکه این نتیجه را در پی دارد که مخاطب شما را به عنوان یک مزاحم شناخته و به دنبال راه حلی برای مسدود کردن شما خواهد بود.

5

اخذ نمایندگی پنل پیامک

چنانچه قصد کسب درآمد از پنل پیامک و  انجام تبلیغات با استفاده از پیامک را دارید می توانید با دریافت نمایندگی پنل پیامک مشغول به فعالیت در این حوزه شوید. توجه داشته باشید که ما در مجموعه مرکز پیامکی با ارائه پنل به شما این امکان را می دهیم که بدون محدودیت،نمایندگی و کاربری را بدون نیاز به مهارت خاصی ارائه و بتوانید تمامی شرایط و امکانات لازم جهت ارسال پیامک را در اختیار داشته باشید. پنل پیامکی ارائه شده توسط ما به شما این امکان را می دهد که مشابه تمام سامانه های موجود بتوانید امکانات مدیریتی و کاربری را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.